skip to Main Content

Legoland Billund

Legoland1

Legoland Billund. Jak dojechać.

Legoland w Billund czynny jest w okresie od kwietnia do października. Z Polski można się tam dostać na kilka sposobów: samochodem, autokarem z wycieczką zorganizowaną lub samolotem. Jeszcze niedawno Ryanair oferował bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa do Billund. Obecnie jednak to połączenie zostało zlikwidowane i pozostaje nam lot z przesiadką. Lotnisko w Billund jest dość duże choć samo miasto Billund liczy około 6 tys, mieszkańców. Lotnisko jest położone praktycznie w bezpośrednim sąsiedztwie Legolandu, z tymże z terminala do bram Legolandu trzeba dostać się autobusem. Bilet na autobus kosztuje 20 DKK (ok. 12 zł) za osobę dorosłą, dzieci nie płacą.

Bilety wstępu, atrakcje.

Jeżeli wybieracie do Legolandu tylko na jeden dzień to wystarczy wykupienie samych wejściówek. Koszt biletu wstępu w kasie dla osoby dorosłej to ok. 329 DKK (ok. 200 zł) Za dziecko zapłacimy około 299 DKK (około 180 zł). Rezerwując wcześniej przez internet zaoszczędzimy ok 20% i unikniemy stania w kolejce przed kasami. Jeżeli jednak myślicie o pobycie 2-3 dniowym to rozsądnym rozwiązaniem jest rezerwacja pakietu – wejściówki do parku na 2 lub 3 dni wraz z rezerwacją noclegów. Taki pakiet można zarezerwować np. w biurze podróży. W bezpośrednim sąsiedztwie Legolandu jest kilka hoteli, które są dostępne w ramach takiego pakietu.
Bilet wstępu do obejmuje wszystkie atrakcje w parku z wyjątkiem szkoły nauki jazdy. Jest to jedyna dodatkowo płatna atrakcja. Sam park jest podzielony na kilka stref. Najbliżej wejścia jest najstarsza część – są to makiety miast i innych znanych miejsc na świecie zbudowane oczywiście z klocków Lego. Jest część dla najmłodszych – Duploland, ale w innych częściach świetnie też będą bawić się dorośli np. na kolejkach górskich. Na terenie całego Legolandu jest sporo punktów gastronomicznych i kilka sklepów z pamiątkami. Warto jednak pamiętać, że ceny są dość wysokie jeżeli przeliczamy to na naszą walutę, np. hot dog około 30 DKK ( 18 zł). Z drugiej strony jednak najważniejsza jest dobra zabawa oraz radość i uśmiech dziecka. Do Legolandu przecież nie wybieramy się na codzień.

Legoland9
Legoland4
Legoland7

Legoland Billund. Naszym zdaniem.

Naszym zdaniem na Legoland warto przeznaczyć przynajmniej 2 dni. Jeden dzień wystarczy na dość pobieżne zwiedzenie parku. Na terenie Legolandu jest sporo atrakcji wodnych, dlatego rodzicom zalecamy zabranie ze sobą koszulek na zmianę dla swoich pociech. Warto też dodać, że w weekendy kolejki do poszczególnych atrakcji będą większe niż w dni powszednie. Przy okazji pobytu w Legolandzie warto też wybrać się do ZOO w Givskud lub do sąsiedniego paku wodnego Lalandia.

Przydatne linki

Back To Top