skip to Main Content

Maso Corto – Val Senales. Z wizytą u Ötziego

maso corto trasy

Maso Corto – Val Senales w kilku słowach.

Maso Corto to mała miejscowość położona we włoskim Południowym Tyrolu w dolinie Val Senales u podnóża lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.) tuż przy granicy z Austrią. Miejsce to słynie ze znakomitych warunków narciarskich i świetnie przygotowanych tras narciarskich. Sezon narciarski zaczyna się tu w listopadzie i trwa do początku maja, ale na nartach na lodowcu można jeździć praktycznie przez cały rok. Lodowiec Hochjoch słynie również z odnalezionego tu przed laty „człowieka lodu – Őtziego”. Jego dobrze zachowane ciało liczące ponad 5000 lat można obecnie podziwiać w muzeum archeologicznym w Bolzano. Ośrodek jest również bardzo popularny wśród polskich narciarzy. Na stokach nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem polskiego instruktora a w restauracjach i barach miło zaskoczy was menu przetłumaczone na język polski. Ceny noclegów w porównaniu z innymi włoskimi ośrodkami nie są tu zbyt wygórowane.

Maso Corto - trasy narciarskie.

Ośrodek oferuje 37 km świetnie przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności, trasę saneczkową o długości ponad 3 km oraz ok. 20 km tras biegowych. Wjazd kolejką kabinową z dolnej stacji w Maso Corto na lodowiec na wysokość 3200 m n.p.m. trwa ok. 6 minut. Kolejka kursuje codziennie w półgodzinnych odstępach w godz. 8:30-16:30. Jednorazowo kolejka zabiera 80 osób. Na samym lodowcu znajduje się 6 wyciągów i 9 km tras zjazdowych. Wytrawnym narciarzom polecamy zjazd 8-kilometrową trasą Schmugglerrinne zawdzięczającej swoją nazwę miejscowym przemytnikom, którzy w przeszłości przekraczali nią nielegalnie granice. Na lodowcu znajduje się ponadto snowpark wraz ze 110 metrową śnieżną rynną halfpipe przeznaczoną do sportów ekstremalnych.

Maso_corto_lodowiec3
Maso_corto_kolej
Maso_corto_kolej

Maso Corto naszym zdaniem.

Maso Corto urzeka swoją spokojną atmosferą i licznymi atrakcjami. Po nartach warto skorzystać z bogatej oferty apres-ski – bary, pływalnia, restauracje, dyskoteki. Obowiązkowo należy spróbować rozgrzewającego bombardino oraz loklanych specjałów kuchni włosko-austriackiej. Val Senales polecamy średnio i dobrze jeżdżącym narciarzom. Maso Corto to również dobra propozycja na rodzinny wyjazd narciarski. Na miejscu dostępne jest przedszkole narciarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Jazda pośród szczytów o wysokości ponad 3 tys. km to niezapomniane wrażenie.

Przydatne linki

Back To Top